Czy warto kupić gotową spółkę z VAT?

Obrazek wpisu

Kupno gotowej spółki z VAT to temat, który budzi wiele pytań i kontrowersji. W niniejszym artykule omówimy, dlaczego niektórzy przedsiębiorcy wybierają tę opcję oraz jakie korzyści i czynniki trzeba wziąć pod uwagę przed dokonaniem takiej decyzji.

Czy warto kupić gotową spółkę z VAT?

Decyzja o zakupie gotowej spółki z VAT zależy od wielu czynników i musi być dokładnie przemyślana, ponieważ nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ostatecznie jest to indywidualna kalkulacja, która zależy od celów, potrzeb, oraz tolerancji na ryzyko przedsiębiorcy. To decyzja, która wymaga starannej analizy, weryfikacji oraz konsultacji z profesjonalistami. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji kluczowe jest zrozumienie zarówno korzyści, jak i potencjalnego ryzyka związanego z taką inwestycją.

Kupno gotowej spółki z VAT – czysta karta czy obciążenie?

Pierwszym pytaniem, które warto sobie zadać, jest to, czy gotowa spółka z VAT jest czystą kartą, czy może niesie ze sobą pewne ryzyko. Istnieją firmy specjalizujące się w tworzeniu tzw. „czystych” spółek z VAT, które nie posiadają historii oraz długów. Jednak trzeba być ostrożnym, ponieważ istnieją również firmy oferujące gotowe spółki, które mogą mieć na swoim koncie problemy prawne lub finansowe. Dlatego dokładna weryfikacja przed zakupem jest kluczowa. Kancelaria Gospodarcza Effekti posiada w swojej ofercie gotowe spółki z aktywnym numerem VAT, które nigdy nie prowadziły żadnej działalności (posiadają tzw. „czystą historię”). Wszystkie dostępne spółki rejestrowane są przy pomocy systemu S-24, a nasza Kancelaria jest ich pierwszym i jedynym właścicielem.

Korzyści przy zakupie gotowej spółki z o.o.

Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na zakup gotowej spółki z VAT? Istnieje kilka potencjalnych korzyści:
Szybszy start: Zakładając firmę od podstaw, proces rejestracyjny może zająć wiele czasu. Zakup gotowej spółki pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie działalności, co jest szczególnie ważne w przypadku projektów wymagających szybkiego działania.
Budowanie pozytywnego wizerunku: Posiadanie spółki z historią może budować zaufanie wśród klientów i kontrahentów. Istnieje większa szansa na zdobycie zaufania potencjalnych partnerów biznesowych, co może przekładać się na sukces firmy.
Uniknięcie procedur rejestracyjnych: Zakładanie nowej spółki wymaga załatwienia wielu formalności, w tym rejestracji w odpowiednich urzędach. Kupując gotową spółkę, można ominąć ten skomplikowany proces.
Szybka dostępność numeru VAT: Gotowa spółka z VAT posiada już przypisany numer identyfikacji podatkowej (VAT), co może być kluczowe dla działalności handlowej, zwłaszcza w międzynarodowych transakcjach.
Więcej zalet i korzyści związanych z kupnem gotowych spółek można znaleźć w tym artykule.

Sprzedaż gotowych spółek z VAT – legalność i procedury

Warto pamiętać, że nie każda sprzedaż gotowej spółki z VAT jest legalna. Firmy specjalizujące się w tym obszarze muszą działać zgodnie z przepisami prawa. Sprzedaż gotowych spółek może odbywać się za pośrednictwem platformy S-24 lub u notariusza. Ważne jest, aby dokładnie poznać procedury i wymagania prawne dotyczące takich transakcji.

Wartość dodana dla przedsiębiorcy

Decydując się na zakup gotowej spółki, przedsiębiorca może zyskać przewagę konkurencyjną. To może pomóc w zdobyciu klientów i partnerów biznesowych szybciej niż w przypadku startu od zera. Jednak warto pamiętać, że to nie zawsze jest najlepsza opcja dla każdego przedsiębiorcy, a korzyści muszą przeważać nad potencjalnymi ryzykami.

Podsumowując, kupno gotowej spółki z VAT to opcja, która może dostarczyć licznych korzyści. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na szybkim rozpoczęciu działalności, budowaniu pozytywnego wizerunku i uniknięciu skomplikowanych procedur rejestracyjnych. Niemniej jednak, nie jest to rozwiązanie dla każdego. Decyzja o zakupie gotowej spółki powinna być poprzedzona gruntowną analizą, weryfikacją oraz dokładnym zrozumieniem zarówno korzyści, jak i potencjalnych ryzyk związanych z taką inwestycją. Zakup gotowej spółki z VAT może być korzystną opcją dla niektórych przedsiębiorców, ale wymaga dokładnych analiz i badań przed podjęciem decyzji.


Więcej powiązanych artykułów

Miniaturka CO TO JEST SPÓŁKA POWIĄZANA?

28 lipca, 2022

CO TO JEST SPÓŁKA POWIĄZANA?

Przez spółkę powiązaną należy rozumieć: 1. spółkę kapitałową, w której inna spółka handlowa albo spółdzielnia dysponuje bezpośrednio lub pośrednio co najmniej 20% głosów na zgromadzeniu wspólników...

czytaj więcej
Miniaturka PEŁNOMOCNICTWO DO UDZIAŁU W ZGROMADZENIU WSPÓLNIKÓW SP. Z O.O.

6 września, 2022

PEŁNOMOCNICTWO DO UDZIAŁU W ZGROMADZENIU WSPÓLNIKÓW SP. Z O.O.

Pełnomocnictwo do udziału w zgromadzeniu wspólników sp. z o.o. Wszyscy wspólnicy spółki z o.o., o ile nie są zawieszeni w wykonywaniu swoich praw udziałowych w ramach...

czytaj więcej
Miniaturka Czym jest umowa powiernictwa fiducjarnego?

12 lutego, 2024

Czym jest umowa powiernictwa fiducjarnego?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych, podlega rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) razem ze swoimi wspólnikami. Niemniej, zgodnie z art. 38 ust....

czytaj więcej
Więcej artykułów

Masz pytania? Napisz do nas

Formularz kontaktowy obrazek

Formularz kontaktowy

  Opinie

  Jarosław Olejnik
  Jarosław Olejnik
  09:35 23 May 23
  Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Cały proces zakupu przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Wszystkie dokumenty i... formalności dostarczone / dotrzymane na czas, co pozwoliło szybko zacząć działalność nowej spółki. Serdecznie podziękowania dla Pani Kasi z biura w Warszawie za doradztwo i pomoc sfinalizowaniu transakcji oraz miły kontakt.czytaj więcej
  Michal Skrzypek
  Michal Skrzypek
  09:46 19 May 23
  Miła, szybka i profesjonalna obsługa. Polecam.
  Radosław M
  Radosław M
  12:54 18 May 23
  Zdecydowanie polecam! Miło się współpracuje z profesjonalistami.
  Tomasz Łęgowik
  Tomasz Łęgowik
  17:26 02 Mar 23
  Dasha Investment, z wielką przyjemnością udziela rekomendacji Firmie Kancelaria Gospodarcza Effekti za profesjonalne... przygotowanie procesu sprzedania dla mnie gotowej spółki. Przygotowanie wszystkich prawnych dokumentów, czas w jakim usługa została przeprowadzona i zrealizowana Aktem Notarialnym , nie podlega dyskusji. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie wymaga pełnego rozgłosu w mediach społecznościowych oraz branżowych. Firma Kancelaria Gospodarcza Effekti posiada w dyspozycji Radców Prawnych, Biuro Księgowe oraz Kancelarię Notarialną.Dasha Investment posiada również biuro wirtualne, które bez jakichkolwiek zastrzeżeń, obsługiwane jest przez BIURO 29.Wszelkie niezbędne czynności na etapie biura wirtualnego spełniają moje oczekiwania i jestem usatysfakcjonowany.Niniejszym polecam współpracę z Firmą Kancelaria Gospodarcza Effekti oraz BIURO 29.czytaj więcej
  Zobacz wszystkie opinie
  js_loader

  Referencje

  • Jarosław Wachowiak

   Poznański oddział biura obsługuje nasze dwie firmy. Jesteśmy zadowoleni z profesjonalnego podejścia do klienta. Bardzo polecam małym przedsiębiorcom – sprawne i dobrze zorganizowane biuro, zlokalizowane pod dobrym adresem w samym centrum miasta. Korzystam z usług biura już prawie rok. Bardzo polecam małym przedsiębiorcom – sprawne i dobrze zorganizowane biuro

   zobacz całość
  • Jarosław Olejnik

   Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Cały proces zakupu przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Wszystkie dokumenty i formalności dostarczone / dotrzymane na czas, co pozwoliło szybko zacząć działalność nowej spółki. Serdecznie podziękowania dla Pani Kasi z biura w Warszawie za doradztwo i pomoc sfinalizowaniu transakcji oraz miły kontakt.

   zobacz całość

  Inne Usługi Naszej Grupy

  Księgowość

  • Doradztwo księgowe i podatkowe
  • Reprezentacja klienta przed urzędami
  • Doświadczenie w obsłudze dużych podmiotów
  • Wysokie ubezpieczenie OC
  • Niezwykle sympatyczny zespół
  • Obsługa w języku angielskim i rosyjskim
  • Współpraca z licznymi cudzoziemcami
  • Wieloletni staż na rynku
  Sprawdź

  Dodatkowe korzyści przy zakupie spółki

  Księgowość dla spółki 50% rabatu przez pierwsze 3 miesiące umowy

  oszczędzasz min. 825 zł netto

  Wirtualne biuro

  • Adres do rejestracji i korespondencji
  • Odbiór listów i paczek
  • Powiadomienia o odbiorze (e-mail)
  • Skanowanie listów bez limitów
  • Bezpłatny numer telefonu
  • Bezpłatny dostęp (10h) do 11 sal konferencyjnych w 2 krajach
  • Panel klienta 24/7
  Sprawdź

  Dodatkowe korzyści przy zakupie spółki

  Wirtualne Biuro 100 zł netto adres dla firmy na 6 miesięcy

  oszczędzasz 440 zł netto

  Firma w Czechach

  • Doradztwo księgowe i podatkowe
  • Reprezentacja klienta przed urzędami
  • Doświadczenie w obsłudze dużych podmiotów
  • Wysokie ubezpieczenie OC
  • Niezwykle sympatyczny zespół
  • Obsługa w języku angielskim i rosyjskim
  • Współpraca z licznymi cudzoziemcami
  • Wieloletni staż na rynku
  Sprawdź