GOTOWE SPÓŁKI Z O.O. ZE STAŻEM

DLACZEGO SPÓŁKA STAŻOWA?

W przypadku gdy chcę Państwo błyskawicznie rozpocząć działalność bądź też ruszyć z inwestycją to pomocnym w tym przedsięwzięciu może okazać się zakup gotowej spółki z o.o. Od razu po nabyciu udziałów będą mogli Państwo działać w ramach zakupionej spółki z o.o. tj. zawierać umowy, wystawiać faktury itp. Jeżeli potrzebują Państwo np. uzyskać finansowanie dla zakupionej spółki (np. w postaci leasingu środków trwałych) lub stanąć do przetargu gdzie jednym z kryteriów jest czas istnienia podmiotu to idealnym rozwiązaniem jest nabycie spółki stażowej, czyli takiej która istnieje przynajmniej 6 miesięcy.

CZYSTA SPÓŁKA ZE STAŻEM

Nasze spółki stażowe dzielimy na kilka grup: istniejące od 6 do 12 miesięcy, istniejące powyżej 12 miesięcy, istniejące powyżej 2 lat oraz istniejące powyżej 5 lat. Spółki te zostały w większości przypadków założone przez naszą Kancelarię (choć zdarzają się również podmioty odkupione z rynku). Wszystkie ona mają aktywną rejestrację doi VAT oraz VAT-UE. Mają na bieżąco składane deklaracje VAT oraz przesyłane pliki JPK-VAT. Sprawozdania finansowe za wszystkie zakończone lata obrotowe są zatwierdzone i złożone w sądzie rejestrowym. Spółki te od czasu ich rejestracji nie prowadziły żadnych operacji, nie mają podpisanych żadnych umów, są wolne od jakichkolwiek zobowiązań czy długów.

Posiadamy spółki z siedzibami w następujących miastach:

Poznań
Warszawa
Kraków
Wrocław
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin

Nasze gotowe spółki z o.o. ze stażem:

  • są w pełni zarejestrowane (posiadają numery KRS, REGON, NIP),
  • mają aktywne numery VAT oraz VAT-UE,
  • mają na bieżąco i w terminach składane deklaracje VAT oraz pliki JPK_VAT,
  • mają zatwierdzone i złożone w sądzie wymagane sprawozdania finansowe,
  • nie prowadziły działalności gospodarczej, mają czystą historię,
  • nie mają żadnych umów, długów czy innych zobowiązań,
  • posiadają kapitał zakładowy w wysokości 5000.00 zł,
  • mają blisko 70 całych działów PKD wpisanych do umowy spółki,

Na życzenie klienta istnieje możliwość – jeszcze przed dokonaniem transakcji – uzyskania dla sprzedawanej spółki dodatkowych zaświadczeń (np. o niezaleganiu wobec Urzędu Skarbowego bądź ZUS) oraz wpisów (np. EORI) – NIE POBIERAMY ZA TO DODATKOWYCH OPŁAT.

Koszty zakupu gotowej spółki z o.o. ze stażem

Na koszt zakupu gotowej spółki z o.o. ze stażem składa się:

(1) koszt nabycia udziałów w spółce,

(2) koszty dodatkowe.

1. Koszt nabycia udziałów w spółce:

Jest on uzależniony od stażu spółki

powyżej 6 miesięcy 4000 zł
powyżej 12 miesięcy 5000 zł
powyżej 2 lat 6000 zł
powyżej 3 lat 7000 zł
powyżej 5 lat 8000 zł

2. Koszty dodatkowe

Składają się na nie wynagrodzenie notariusza (potwierdzenie podpisów po umową zbycia udziałów) oraz opłata sądowa za wniosek aktualizacyjny do KRS.

Koszty notarialne od 150 zł
Opłata sądowa 350 zł
ŁĄCZNIE od 500 zł

*kwota ta dotyczy sytuacji, w której zakupu dokonuje 1 wspólnik. Poświadczenie podpisów pod umową sprzedaży z każdym dodatkowym wspólnikiem to koszt ok. 150 zł brutto

**kalkulacja dotyczy sytuacji, w której nie dokuje się żadnych zmian w umowie spółki(np. zmiana nazwy, zmiana miasta siedziby itp.). W przypadku jeżeli takie zmiany będą wprowadzane do podanego kosztu należy doliczyć 1000 zł brutto za przygotowanie aktu notarialnego.

Sprzedaż odbywa się w jednym z 9 biur Kancelarii: Poznań, Warszawa, Katowice, Wrocław, Kraków, Łódź, Gdańsk, Szczecin oraz Ostrawa (Czechy). Na życzenie klienta dojeżdżamy również do miast w całej Polsce. W takim wypadku doliczana jest opłata w wysokości 500 zł.

Sprzedaż może odbyć się w dowolnym naszym biurze, bez względu na to gdzie spółka ma siedzibę. Oznacza to, że np. transakcję zakupu spółki z siedzibą w Warszawie można przeprowadzić również w Poznaniu itd. Wybierają Państwo miejsce zakupu w zależności od tego gdzie będzie Państwu wygodniej dojechać.

W celu zakupienia gotowej spółki z o.o. z aktywnym VAT dobrze jest zgłosić się do naszej kancelarii przynajmniej 1 dzień wcześniej, tak abyśmy mieli czas na umówienie notariusza i przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. Nie jest to jednak wymagane – jesteśmy w stanie zorganizować transakcję nawet w dniu otrzymania zamówienia.

Sprzedaż spółki możliwa jest również korespondencyjnie. W takim wypadku czas potrzebny do zamknięcia transakcji wydłuża się do kilku dni, które będą potrzebne na przesłanie podpisanych dokumentów drogą kurierską.

Do przygotowania dokumentów potrzebne są dane osób kupujących spółkę wraz z informacją jaki procent udziałów nabywają poszczególne osoby oraz dane członków nowego zarządu (imię i nazwisko, numer PESEL). Po otrzymaniu tych informacji przygotowujemy dokumenty i umawiamy notariusza. Sama transakcja zajmuje nie więcej niż 1 godzinę.

Jak przebiega sprzedaż stażowej spółki z o.o. z aktywnym VAT?

Wirtualne biuro dla spółki

Zakupiona spółka może skorzystać z usług wirtualnego biura w jednym z oddziałów sieci prowadzonej przez Grupę Farkas sp. z o.o. – firmę wchodzącą w skład naszej grupy. Na dzień dzisiejszy oferuje ona adresy dla firm w 8 miastach w Polsce: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Katowicach oraz w czeskiej Ostrawie. Oprócz adresu w ramach abonamentu spółka ma zapewnioną m.in. pełną obsługę korespondencji (w tym skanowaniu listów bez limitów) oraz dostęp do sal konferencyjnych we wszystkich biurach sieci (w tym także w Czechach). Ceny zaczynają się już od 42 zł netto za miesiąc. Wszystkie formalności można załatwić w 1 miejscu w dniu zakupu spółki.

Sprawdź

Księgowość dla spółki

Nabyta od naszej kancelarii gotowa spółka  może również skorzystać z profesjonalnych usług księgowych oraz kadrowych świadczonych przez należące do naszej grupy biuro rachunkowe – PG Partner Gospodarczy.  Umowę na świadczenie usług księgowych i kadrowych można podpisać w dniu zakupu spółki.

Sprawdź

już

10

lat na rynku

blisko

2000

sprzedanych spółek

posiadamy

9

biur w 2 krajach

około

350

spółek stale w ofercie

Inne usługi naszej grupy

Partner Gospodarczy

Profesjonalne usługi księgowe
Doradztwo księgowe
Wieloletnie doświadczenie

BIURO29

Adres dla Twojej spółki.
Siedziby w 9 miastach (w 2 krajach)
Pełna obsługa już od 42 zł/miesiąc!

CzechyBiznes.expert

Zakładanie firm w Czechach
Sprzedaż spółek czeskich
Wirtualne biuro w Czechach

Formularz kontaktowy