GOTOWE SPÓŁKI KOMANDYTOWE

DLACZEGO GOTOWA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Oferowane przez nas spółki komandytowe są idealnym rozwiązaniem jeżeli potrzebują Państwo szybko rozpocząć działalność gospodarczą w tej formie prawnej. Po zakupie gotowej spółki komandytowej mogą Państwo zacząć działać od ręki. Już w dniu dokonania transakcji można w ramach spółki zawierać umowy, wystawiać faktury itd. Założenie spółki komandytowej „od zera” jest procesem, który może potrwać nawet kilkanaście tygodni.

SPÓŁKI KOMANDYTOWE - CZYSTE I BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Znajdujące się w naszej ofercie gotowe spółki komandytowe, są spółkami z czystą historią – nie prowadziły faktycznej działalności gospodarczej, nie mają żadnych zobowiązań, nie wiążą ich zawarte umowy. Są to spółki założone przez naszą Kancelarię z przeznaczeniem na sprzedaż.

Posiadamy spółki z siedzibami w następujących miastach:

Poznań
Warszawa
Kraków
Wrocław
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin

Nasze gotowe spółki komandytowe

  • są w pełni zarejestrowane (posiadają numery KRS, REGON, NIP),
  • mają aktywne numery VAT oraz VAT-UE,
  • mają na bieżąco i w terminach składane deklaracje VAT oraz pliki JPK_VAT,
  • nie prowadziły działalności gospodarczej, mają czystą historię,
  • nie mają żadnych umów, długów czy innych zobowiązań,
  • mają blisko 70 całych działów PKD wpisanych do umowy spółki,

Na życzenie klienta istnieje możliwość – jeszcze przed dokonaniem transakcji – uzyskania dla sprzedawanej spółki dodatkowych zaświadczeń (np. o niezaleganiu wobec Urzędu Skarbowego bądź ZUS) oraz wpisów (np. EORI) – NIE POBIERAMY ZA TO DODATKOWYCH OPŁAT.

W naszych gotowych spółkach komandytowych komplementariuszami naszych spółek komandytowych są spółki z o.o. z kapitałem zakładowym w wysokości 5000.00 zł. (w których Kancelaria posiada 100% udziałów), a komandytariuszem jest bezpośrednio nasza Kancelaria.

Koszt zakupu gotowej spółki komandytowej

W ramach transakcji zakupu spółki komandytowej podpisywane są dwie umowy:

(1) Umowa sprzedaży udziałów w spółce z o.o. będącej komplementariuszem w spółce komandytowej oraz

(2) Umowa zbycia praw i obowiązków komandytariusza.

Cena udziałów w spółce z o.o. (komplementariusz)  od 2500 zł
Cena zbycia praw i obowiązków komandytariusza 2500 zł
Koszty notarialne ok. 300 zł
Opłaty sądowe za aktualizacje danych 700 zł
ŁĄCZNIE ok. 6000 zł

*kwota ta dotyczy sytuacji, w której zakupu dokonuje 1 wspólnik. Poświadczenie podpisów pod każdą kolejną umową sprzedaży/umową zbycia praw i obowiązków to koszt ok. 150 zł brutto

**kalkulacja dotyczy sytuacji, w której nie dokuje się żadnych zmian w umowie spółki(np. zmiana nazwy, zmiana miasta siedziby itp.). W przypadku jeżeli takie zmiany będą wprowadzane do podanego kosztu należy doliczyć ok. 1000 zł brutto za przygotowanie aktu notarialnego (za spółkę).

***cena udziałów w spółce z o.o. (komplementariusz) uzależniona jest od długości stażu spółki.

Sprzedaż odbywa się w jednym z 9 biur Kancelarii: Poznań, Warszawa, Katowice, Wrocław, Kraków, Łódź, Gdańsk, Szczecin oraz czeska Ostrawa. Na życzenie klienta dojeżdżamy również do miast w całej Polsce. W takim wypadku doliczana jest opłata w wysokości 500 zł.

Sprzedaż może odbyć się w dowolnym naszym biurze, bez względu na to gdzie spółka ma siedzibę. Oznacza to, że np. transakcję zakupu spółki z siedzibą w Warszawie można przeprowadzić również w Poznaniu itd. Wybierają Państwo miejsce zakupu w zależności od tego gdzie będzie Państwu wygodniej dojechać.

W celu zakupienia gotowej spółki komandytowej dobrze jest zgłosić się do naszej kancelarii przynajmniej 1 dzień wcześniej, tak abyśmy mieli czas na umówienie notariusza i przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. Nie jest to jednak wymagane – jesteśmy w stanie zorganizować transakcję nawet w dniu otrzymania zamówienia.

Sprzedaż gotowej spółki komandytowej możliwa jest również korespondencyjnie. W takim wypadku czas potrzebny do zamknięcia transakcji wydłuża się do kilku dni, które będą potrzebne na przesłanie podpisanych dokumentów drogą kurierską.

Do przygotowania dokumentów potrzebne są dane osób kupujących spółkę wraz z informacją jaki procent udziałów w spółce z o.o. będącej komplementariuszem nabywają poszczególne osoby oraz dane członków jej nowego zarządu (imię i nazwisko, numer PESEL). Niezbędne są również dane osoby, która będzie nowym komandytariuszem spółki. Po otrzymaniu tych informacji przygotowujemy dokumenty i umawiamy notariusza. Sama transakcja zajmuje nie więcej niż 1 godzinę.

Jak przebiega sprzedaż gotowej spółki komandytowej?

Wirtualne biuro dla spółki

Zakupiona spółka może skorzystać z usług wirtualnego biura w jednym z oddziałów sieci prowadzonej przez Grupę Farkas sp. z o.o. – firmę wchodzącą w skład naszej grupy. Na dzień dzisiejszy oferuje ona adresy dla firm w 8 miastach w Polsce: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Katowicach oraz w czeskiej Ostrawie. Oprócz adresu w ramach abonamentu spółka ma zapewnioną m.in. pełną obsługę korespondencji (w tym skanowaniu listów bez limitów) oraz dostęp do sal konferencyjnych we wszystkich biurach sieci (w tym także w Czechach). Ceny zaczynają się już od 42 zł netto za miesiąc. Wszystkie formalności można załatwić w 1 miejscu w dniu zakupu spółki.

Sprawdź

Księgowość dla spółki

Nabyta od naszej kancelarii gotowa spółka  może również skorzystać z profesjonalnych usług księgowych oraz kadrowych świadczonych przez należące do naszej grupy biuro rachunkowe – PG Partner Gospodarczy.  Umowę na świadczenie usług księgowych i kadrowych można podpisać w dniu zakupu spółki.

Sprawdź

już

10

lat na rynku

blisko

2000

sprzedanych spółek

posiadamy

9

biur w 2 krajach

około

350

spółek stale w ofercie

Inne usługi naszej grupy

Partner Gospodarczy

Profesjonalne usługi księgowe
Doradztwo księgowe
Wieloletnie doświadczenie

BIURO29

Adres dla Twojej spółki.
Siedziby w 9 miastach (w 2 krajach)
Pełna obsługa już od 42 zł/miesiąc!

CzechyBiznes.expert

Zakładanie firm w Czechach
Sprzedaż spółek czeskich
Wirtualne biuro w Czechach

Formularz kontaktowy