Zalety kupna gotowej spółki z o.o.

Obrazek wpisu

Spółki z o.o. są traktowane jako preferowany model biznesowy dla wielu przedsiębiorców. Nie wszyscy chcą jednak czekać na rejestrację firmy, zwłaszcza że wymaga to wielu formalności. Jak się okazuje, istnieje możliwość zakupu gotowej spółki. Dostępne są nawet takie, które mają już pewien staż na rynku, ugruntowane funkcjonowanie, klientów, profil działalności i zakres usług. Dlaczego warto rozważyć zakup gotowej spółki?

Na czym polegają gotowe spółki z o.o.?

Gotowe spółki to podmioty zarejestrowane, posiadające NIP i REGON. Są one własnością firm lub kancelarii, które je założyły z myślą o późniejszej sprzedaży. Dzielą się na spółki z historią działalności oraz tzw. czyste spółki, które nie mają negatywnej historii gospodarczej i zaległych zobowiązań.

Zakup gotowej spółki z o.o. eliminuje potrzebę przechodzenia przez wszystkie formalności związane z rejestracją od podstaw. W praktyce oznacza to, że w ciągu krótkiego czasu można stać się właścicielem spółki i rozpocząć zarządzanie firmą.

Dla kogo kupno gotowej spółki?

W świecie biznesu czas to pieniądz. Dlatego wiele osób poszukuje skutecznych rozwiązań, pozwalających zaoszczędzić czas i zasoby. Zakup gotowej spółki z o.o. to jedna z opcji, która przyciąga przedsiębiorców różnych branż. Ale czy to rozwiązanie jest dla każdego? Kto najbardziej skorzysta na zakupie gotowej spółki i w jakich sytuacjach jest to najbardziej opłacalne?

Kupno gotowej spółki z o.o. będzie doskonałym wyborem dla:

– Osób, które pilnie potrzebują w pełni funkcjonalnej spółki i nie chcą czekać na zakończenie procesu rejestracji.
– Przedsiębiorców, którzy potrzebują osobowości prawnej spółki z o.o. dla swojej działalności.
– Osób ubiegających się o dofinansowanie z UE, gdzie jednym z wymogów jest brak historii kredytowej spółki.
– Podmiotów startujących w przetargach i konkursach.

Jakie są zalety kupna gotowej spółki z o.o.?

Decyzja o zakupie gotowej spółki z o.o. nie jest jedynie kwestią oszczędności czasu. To strategiczny wybór, który może przynieść przedsiębiorcy wiele korzyści w różnych aspektach prowadzenia biznesu. Od ugruntowanej pozycji na rynku, przez łatwiejszy dostęp do finansowania, po pewność prawną.

Kupno gotowej spółki z o.o. przynosi wiele korzyści. Najważniejsze zalety to:

Oszczędność czasu: Proces zakupu może trwać zaledwie kilka dni.
Brak formalności: Unikanie skomplikowanych procedur rejestracyjnych.
Oszczędność kosztów: Często tańsze niż zakładanie spółki od podstaw.
Wizerunek: Spółka z historią i ugruntowaną pozycją na rynku jest postrzegana jako bardziej prestiżowa i zaufana.
Bezpieczeństwo: Zakup czystej spółki z o.o. z wiarygodnego źródła gwarantuje, że firma nie ma żadnych ukrytych zobowiązań.

Kupno gotowej spółki — szybki start i dodatkowe korzyści

W kancelarii Effekti przy zakupie spółki możesz skorzystać z atrakcyjnych ofert wirtualnego biura. To eliminuje koszty związane z wynajmem tradycyjnej przestrzeni. Proces zakupu odbywa się elektronicznie, co pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć zbędnych formalności. Dodatkowo proponujemy specjalne pakiety księgowe i wsparcie doradcze, które jest nieocenione dla młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w biznesie.

Jakie gotowe spółki z o.o. można kupić?

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) są jednym z najpopularniejszych modeli biznesowych w Polsce. Jeśli chodzi o zakup gotowych spółek z o.o., istnieje kilka kategorii, które można rozważyć:

1. Czyste spółki: Spółki założone i zarejestrowane, które nigdy nie prowadziły działalności. Są idealne dla przedsiębiorców, którzy chcą szybko rozpocząć działalność bez obaw o ukryte zobowiązania.

2. Spółki ze stażem: Mogą być atrakcyjne dla przedsiębiorców, którzy potrzebują spółki z pewnym stażem na rynku, np. do udziału w przetargach.

3. Spółki z historią działalności: Są to spółki, które prowadziły działalność gospodarczą w przeszłości. Mogą one oferować pewne korzyści, np. istniejącą bazę klientów, koncesje czy zezwolenia.

4. Spółki specjalistyczne: Są to spółki stworzone z myślą o konkretnych branżach lub działalnościach, np. budowlane, transportowe czy IT.

Jak kupić gotową spółkę z o.o.?

Przed zakupem gotowej spółki warto sprawdzić, czy spółka złożyła wymagane sprawozdania finansowe. Warto również wiedzieć, że cena zakupu udziałów w spółce nie zawsze obejmuje wszystkie opłaty związane z przejęciem spółki ( tj. opłaty sądowe, skarbowe)

Proces zakupu gotowej spółki z o.o. jest prosty i składa się z kilku kroków:

1. Wybór odpowiedniej spółki i rezerwacja telefoniczna lub na stronie www.
2. Przesłanie niezbędnych dokumentów i informacji: dane kupujących, procent udziałów i dane członków nowego zarządu.
3. Przygotowanie dokumentów i umówienie spotkania u notariusza.
4. Wysłanie przez firmę wniosku do KRS i zgłoszenia do CRBR.

System S24 — sprzedaż udziałów

System S24 to elektroniczny system komunikacji z Krajowym Rejestrem Sądowym. Umożliwia m.in. sprzedaż udziałów w spółce z o.o. przez internet. Korzystanie z tego systemu przyspiesza proces sprzedaży udziałów, eliminując potrzebę fizycznego spotkania u notariusza. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie spółki są zarejestrowane w systemie S24, sprzedaż udziałów wymaga też posiadania podpisu elektronicznego.

Sprzedaż udziałów spółki u notariusza

Tradycyjna metoda sprzedaży udziałów w spółce z o.o. wymaga spotkania u notariusza. Notariusz potwierdza tożsamość stron, autentyczność dokumentów oraz (w przypadku zmian do umowy spółki) sporządza akt notarialny potwierdzający transakcję. Jest to metoda bardziej czasochłonna niż system S24 i wymaga osobistego spotkania w kancelarii. Ponadto wiąże się z większymi kosztami rzędu 1000-1500 zł.

Czy możliwa jest zmiana kodów PKD zakupionej spółki?

Po zakupie gotowej spółki z o.o. nowy właściciel może chcieć zmienić profil działalności spółki. W tym celu konieczne jest zgłoszenie zmiany kodu PKD w odpowiednich rejestrach. Proces ten jest stosunkowo prosty i można go dokonać zarówno elektronicznie, jak i tradycyjnie. Jedynym warunkiem jest posiadanie konta ePUAP.

Zmiana nazwy spółki po zakupie

Zakup gotowej spółki z o.o. nie oznacza, że nowy właściciel musi zachować jej dotychczasową nazwę. Jeśli chce wprowadzić zmiany, musi zgłosić nową nazwę do Krajowego Rejestru Sądowego. Ważne jest, aby nowa nazwa była unikalna i nie wprowadzała w błąd co do charakteru działalności spółki.


Więcej powiązanych artykułów

Miniaturka Gotowe spółki Warszawa – jak spółki wpływają na rozwój miasta?

12 października, 2023

Gotowe spółki Warszawa – jak spółki wpływają na rozwój miasta?

Warszawa, stolica Polski, nieustannie się ewoluuje i rozwija. Miasto to jest świadkiem ogromnych przemian, które zachodzą na przestrzeni lat. Jednym z kluczowych czynników wpływających na rozwój...

czytaj więcej
Miniaturka W JAKI SPOSÓB POWSTAJE TZW. AGIO?

9 lutego, 2022

W JAKI SPOSÓB POWSTAJE TZW. AGIO?

Czym jest agio? Jedna z zasad prawa spółek głosi, że udziały nie mogą być obejmowane poniżej ich wartości nominalnej natomiast mogą być obejmowane po cenie wyższej...

czytaj więcej
Miniaturka JAK LICZEBNY MOŻE BYĆ ZARZĄD SP. Z O.O.?

6 kwietnia, 2022

JAK LICZEBNY MOŻE BYĆ ZARZĄD SP. Z O.O.?

Zarząd może składać się z jednego albo większej liczby członków. W skład zarządu sp. z o.o. może zatem wchodzić tylko jedna osoba, zwyczajowo jego prezes, jak...

czytaj więcej
Więcej artykułów

Masz pytania? Napisz do nas

Formularz kontaktowy obrazek

Formularz kontaktowy

  Otrzymaliśmy łącznie
  Otrzymaliśmy łącznie
  opinii
  ze średnią ocen
  Jarosław Olejnik
  Jarosław Olejnik
  09:35 23 May 23
  Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Cały proces zakupu przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Wszystkie dokumenty i... formalności dostarczone / dotrzymane na czas, co pozwoliło szybko zacząć działalność nowej spółki. Serdecznie podziękowania dla Pani Kasi z biura w Warszawie za doradztwo i pomoc sfinalizowaniu transakcji oraz miły kontakt.czytaj więcej
  Michal Skrzypek
  Michal Skrzypek
  09:46 19 May 23
  Miła, szybka i profesjonalna obsługa. Polecam.
  Radosław M
  Radosław M
  12:54 18 May 23
  Zdecydowanie polecam! Miło się współpracuje z profesjonalistami.
  Tomasz Łęgowik
  Tomasz Łęgowik
  17:26 02 Mar 23
  Dasha Investment, z wielką przyjemnością udziela rekomendacji Firmie Kancelaria Gospodarcza Effekti za profesjonalne... przygotowanie procesu sprzedania dla mnie gotowej spółki. Przygotowanie wszystkich prawnych dokumentów, czas w jakim usługa została przeprowadzona i zrealizowana Aktem Notarialnym , nie podlega dyskusji. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie wymaga pełnego rozgłosu w mediach społecznościowych oraz branżowych. Firma Kancelaria Gospodarcza Effekti posiada w dyspozycji Radców Prawnych, Biuro Księgowe oraz Kancelarię Notarialną.Dasha Investment posiada również biuro wirtualne, które bez jakichkolwiek zastrzeżeń, obsługiwane jest przez BIURO 29.Wszelkie niezbędne czynności na etapie biura wirtualnego spełniają moje oczekiwania i jestem usatysfakcjonowany.Niniejszym polecam współpracę z Firmą Kancelaria Gospodarcza Effekti oraz BIURO 29.czytaj więcej
  Zobacz wszystkie opinie
  js_loader

  Referencje

  • Jarosław Olejnik

   Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Cały proces zakupu przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Wszystkie dokumenty i formalności dostarczone / dotrzymane na czas, co pozwoliło szybko zacząć działalność nowej spółki. Serdecznie podziękowania dla Pani Kasi z biura w Warszawie za doradztwo i pomoc sfinalizowaniu transakcji oraz miły kontakt.

   zobacz całość
  • Jarosław Wachowiak

   Poznański oddział biura obsługuje nasze dwie firmy. Jesteśmy zadowoleni z profesjonalnego podejścia do klienta. Bardzo polecam małym przedsiębiorcom – sprawne i dobrze zorganizowane biuro, zlokalizowane pod dobrym adresem w samym centrum miasta. Korzystam z usług biura już prawie rok. Bardzo polecam małym przedsiębiorcom – sprawne i dobrze zorganizowane biuro

   zobacz całość

  Inne Usługi Naszej Grupy

  Księgowość

  • Doradztwo księgowe i podatkowe
  • Reprezentacja klienta przed urzędami
  • Doświadczenie w obsłudze dużych podmiotów
  • Wysokie ubezpieczenie OC
  • Niezwykle sympatyczny zespół
  • Obsługa w języku angielskim i rosyjskim
  • Współpraca z licznymi cudzoziemcami
  • Wieloletni staż na rynku
  Sprawdź

  Dodatkowe korzyści przy zakupie spółki

  Księgowość dla spółki 50% rabatu przez pierwsze 3 miesiące umowy

  oszczędzasz min. 825 zł netto

  Wirtualne biuro

  • Adres do rejestracji i korespondencji
  • Odbiór listów i paczek
  • Powiadomienia o odbiorze (e-mail)
  • Skanowanie listów bez limitów
  • Bezpłatny numer telefonu
  • Bezpłatny dostęp (10h) do 11 sal konferencyjnych w 2 krajach
  • Panel klienta 24/7
  Sprawdź

  Dodatkowe korzyści przy zakupie spółki

  Wirtualne Biuro 100 zł netto adres dla firmy na 6 miesięcy

  oszczędzasz 440 zł netto

  Firma w Czechach

  • Doradztwo księgowe i podatkowe
  • Reprezentacja klienta przed urzędami
  • Doświadczenie w obsłudze dużych podmiotów
  • Wysokie ubezpieczenie OC
  • Niezwykle sympatyczny zespół
  • Obsługa w języku angielskim i rosyjskim
  • Współpraca z licznymi cudzoziemcami
  • Wieloletni staż na rynku
  Sprawdź