Zakładanie spółek w systemie S-24: Szybki i efektywny proces rejestracji

Obrazek wpisu

Rejestracja spółek to kluczowy krok dla przedsiębiorców planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jednym z najnowocześniejszych i najwygodniejszych rozwiązań w Polsce jest system S-24, który umożliwia zakładanie spółek online. W tym artykule dowiesz się, jak przebiega ten proces, jakie są dokumenty potrzebne do rejestracji oraz ile kosztuje założenie spółki z o.o. w systemie S-24.

Zakładanie spółek w systemie S-24: Jak to działa?

System S-24 to elektroniczna platforma, która umożliwia szybkie i wygodne zakładanie spółek w Polsce. Proces rejestracji odbywa się online, co eliminuje potrzebę fizycznej obecności w urzędach i pozwala zaoszczędzić czas oraz środki. Aby rozpocząć zakładanie spółki w S-24, należy:

 1. Utworzyć konto w systemie: Pierwszym krokiem jest stworzenie konta użytkownika w systemie S-24. To konto będzie służyć do składania wniosków i monitorowania postępu procesu rejestracji.
 2. Wypełnić wniosek rejestracyjny: Po zalogowaniu się, przedsiębiorca musi wypełnić wniosek rejestracyjny. Wniosek ten zawiera podstawowe informacje dotyczące spółki, takie jak jej nazwa, siedziba, kapitał zakładowy i informacje o wspólnikach.
 3. Dokumenty i podpisy elektroniczne: Następnie konieczne jest załączenie dokumentów do wniosku, takich jak umowa spółki oraz oświadczenia wspólników. Wszystkie dokumenty muszą być podpisane elektronicznie.
 4. Opłaty rejestracyjne: Zakładanie spółek w systemie S-24 wiąże się z opłatami rejestracyjnymi, które można uregulować elektronicznie w trakcie składania wniosku.

  Po złożeniu wniosku i opłaceniu opłat, wniosek przechodzi proces weryfikacji i akceptacji przez Krajowy Rejestr Sądowy. Cały proces trwa zazwyczaj kilka dni roboczych, a potwierdzenie rejestracji spółki jest przesyłane elektronicznie na adres email przedsiębiorcy.

Ile kosztuje założenie spółki z o.o. w systemie S-24?

Koszty założenia spółki z o.o. w systemie S-24 mogą być znacznie niższe niż tradycyjne koszty związane z pomocą biura obsługi prawnej. Opłaty rejestracyjne zależą od kapitału zakładowego spółki. Podstawowa opłata wynosi 350 złotych, ale może się zwiększyć w przypadku wyższego kapitału. Warto jednak zaznaczyć, że koszty te są znacznie niższe niż koszty tradycyjnego notarialnego zakładania spółki.

Zakładanie tradycyjne spółki (u notariusza):

 1. Fizyczna obecność: Proces zakładania spółki tradycyjnie wymaga fizycznej obecności wszystkich wspólników w kancelarii notarialnej. To może być uciążliwe, szczególnie jeśli wspólnicy są rozproszeni geograficznie.
 2. Dłuższy czas: Proces rejestracji przy użyciu notariusza może być bardziej czasochłonny ze względu na potrzebę ustalania terminów spotkań, podpisywania dokumentów i przekazywania ich fizycznie.
 3. Wyższe koszty: Koszty związane z tradycyjnym zakładaniem spółki, takie jak opłaty notarialne, mogą być znacznie wyższe niż koszty zakładania przez system S-24.

Zakładanie spółek przez system S-24:

 1. Online: Zakładanie spółki przez system S-24 odbywa się online, co eliminuje konieczność fizycznej obecności wspólników w jednym miejscu.
 2. Szybkość: Proces rejestracji w systemie S-24 jest zazwyczaj znacznie szybszy niż tradycyjne zakładanie spółki, co pozwala przedsiębiorcy szybko rozpocząć działalność.
 3. Niższe koszty: Koszty zakładania spółki w systemie S-24 są zazwyczaj niższe niż koszty tradycyjnego notarialnego zakładania spółki, zwłaszcza jeśli chodzi o opłaty rejestracyjne.
 4. Elastyczność: System S-24 oferuje elastyczność, ponieważ przedsiębiorcy mogą składać wnioski i monitorować postęp procesu online, co pozwala im dostosować proces do swojego harmonogramu.

  Podsumowując, zakładanie spółki przez system S-24 oferuje wygodę, szybkość i niższe koszty w porównaniu do tradycyjnego zakładania u notariusza. To rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie efektywność i oszczędność czasu oraz środków.

Szybkie zakładanie spółek w systemie S-24

Rejestracja spółek w systemie S-24 to nowoczesne i efektywne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Eliminuje ono niepotrzebne formalności i skraca czas rejestracji, co pozwala szybko rozpocząć działalność gospodarczą. Warto skorzystać z tej możliwości, zwłaszcza że koszty założenia spółki w systemie S-24 są konkurencyjne i dostosowane do potrzeb przedsiębiorców.


Więcej powiązanych artykułów

Miniaturka Ile kosztuje założenie spółki z o.o.?

22 stycznia, 2024

Ile kosztuje założenie spółki z o.o.?

Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (spółki z o.o.) to proces, który wiąże się z różnymi aspektami i wymaga starannego planowania. W dzisiejszym świecie, gdzie technologia odgrywa...

czytaj więcej
Miniaturka Kluczowe kwestie prawne przy zakładaniu spółek z o.o. w Polsce

11 grudnia, 2023

Kluczowe kwestie prawne przy zakładaniu spółek z o.o. w Polsce

Zakładanie spółki z o.o. to kluczowy moment w życiu przedsiębiorstwa, wymagający uwagi zarówno przedsiębiorców, jak i prawników. W tym artykule skupimy się na fundamentalnych kwestiach prawnych...

czytaj więcej
Miniaturka Obowiązki właścicieli spółki z o.o. w Polsce

1 marca, 2024

Obowiązki właścicieli spółki z o.o. w Polsce

Współpraca biznesowa w ramach spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) to popularna forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Spółka z o.o. charakteryzuje się elastyczną strukturą...

czytaj więcej
Więcej artykułów

Masz pytania? Napisz do nas

Formularz kontaktowy obrazek

Formularz kontaktowy

  Otrzymaliśmy łącznie
  Otrzymaliśmy łącznie
  opinii
  ze średnią ocen
  Jarosław Olejnik
  Jarosław Olejnik
  09:35 23 May 23
  Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Cały proces zakupu przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Wszystkie dokumenty i... formalności dostarczone / dotrzymane na czas, co pozwoliło szybko zacząć działalność nowej spółki. Serdecznie podziękowania dla Pani Kasi z biura w Warszawie za doradztwo i pomoc sfinalizowaniu transakcji oraz miły kontakt.czytaj więcej
  Michal Skrzypek
  Michal Skrzypek
  09:46 19 May 23
  Miła, szybka i profesjonalna obsługa. Polecam.
  Radosław M
  Radosław M
  12:54 18 May 23
  Zdecydowanie polecam! Miło się współpracuje z profesjonalistami.
  Tomasz Łęgowik
  Tomasz Łęgowik
  17:26 02 Mar 23
  Dasha Investment, z wielką przyjemnością udziela rekomendacji Firmie Kancelaria Gospodarcza Effekti za profesjonalne... przygotowanie procesu sprzedania dla mnie gotowej spółki. Przygotowanie wszystkich prawnych dokumentów, czas w jakim usługa została przeprowadzona i zrealizowana Aktem Notarialnym , nie podlega dyskusji. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie wymaga pełnego rozgłosu w mediach społecznościowych oraz branżowych. Firma Kancelaria Gospodarcza Effekti posiada w dyspozycji Radców Prawnych, Biuro Księgowe oraz Kancelarię Notarialną.Dasha Investment posiada również biuro wirtualne, które bez jakichkolwiek zastrzeżeń, obsługiwane jest przez BIURO 29.Wszelkie niezbędne czynności na etapie biura wirtualnego spełniają moje oczekiwania i jestem usatysfakcjonowany.Niniejszym polecam współpracę z Firmą Kancelaria Gospodarcza Effekti oraz BIURO 29.czytaj więcej
  Zobacz wszystkie opinie
  js_loader

  Referencje

  • Jarosław Wachowiak

   Poznański oddział biura obsługuje nasze dwie firmy. Jesteśmy zadowoleni z profesjonalnego podejścia do klienta. Bardzo polecam małym przedsiębiorcom – sprawne i dobrze zorganizowane biuro, zlokalizowane pod dobrym adresem w samym centrum miasta. Korzystam z usług biura już prawie rok. Bardzo polecam małym przedsiębiorcom – sprawne i dobrze zorganizowane biuro

   zobacz całość
  • Jarosław Olejnik

   Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Cały proces zakupu przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Wszystkie dokumenty i formalności dostarczone / dotrzymane na czas, co pozwoliło szybko zacząć działalność nowej spółki. Serdecznie podziękowania dla Pani Kasi z biura w Warszawie za doradztwo i pomoc sfinalizowaniu transakcji oraz miły kontakt.

   zobacz całość

  Inne Usługi Naszej Grupy

  Księgowość

  • Doradztwo księgowe i podatkowe
  • Reprezentacja klienta przed urzędami
  • Doświadczenie w obsłudze dużych podmiotów
  • Wysokie ubezpieczenie OC
  • Niezwykle sympatyczny zespół
  • Obsługa w języku angielskim i rosyjskim
  • Współpraca z licznymi cudzoziemcami
  • Wieloletni staż na rynku
  Sprawdź

  Dodatkowe korzyści przy zakupie spółki

  Księgowość dla spółki 50% rabatu przez pierwsze 3 miesiące umowy

  oszczędzasz min. 825 zł netto

  Wirtualne biuro

  • Adres do rejestracji i korespondencji
  • Odbiór listów i paczek
  • Powiadomienia o odbiorze (e-mail)
  • Skanowanie listów bez limitów
  • Bezpłatny numer telefonu
  • Bezpłatny dostęp (10h) do 11 sal konferencyjnych w 2 krajach
  • Panel klienta 24/7
  Sprawdź

  Dodatkowe korzyści przy zakupie spółki

  Wirtualne Biuro 100 zł netto adres dla firmy na 6 miesięcy

  oszczędzasz 440 zł netto

  Firma w Czechach

  • Doradztwo księgowe i podatkowe
  • Reprezentacja klienta przed urzędami
  • Doświadczenie w obsłudze dużych podmiotów
  • Wysokie ubezpieczenie OC
  • Niezwykle sympatyczny zespół
  • Obsługa w języku angielskim i rosyjskim
  • Współpraca z licznymi cudzoziemcami
  • Wieloletni staż na rynku
  Sprawdź