Rejestracja spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

Kancelaria Gospodarcza EFFEKTI oferuje usługę zakładania i rejestracji nowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością na obszarze całej Polski. Nasze usługi cechuje profesjonalizm i duże doświadczenie. Dzięki czemu oszczędzają Państwo czas oraz mają pewność, że cały proces przebiegnie szybko, bezbłędnie oraz bezproblemowo. Dajemy Państwu gwarancję, że cała dokumentacja będzie przygotowana profesjonalnie, dzięki czemu Państwa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zostanie prawidłowo zarejestrowana w najkrótszym możliwym czasie.

W zależności od preferencji klienta możemy założyć spółkę z o.o. w systemie S-24 (z wykorzystaniem prostego wzorca umowy) lub w tradycyjny sposób, czyli z aktem założycielskim podpisywanym u notariusza. Ta druga opcja jest nieco droższa i czas rejestracji jest dłuższy, ale w zamian można zawrzeć bardziej kompleksową umowę spółki.

Koszt rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Opcja 1 – rejestracja spółki z o.o. poprzez system S-24
Wynagrodzenie kancelarii 1200.00 zł netto (1476.00 zł brutto)
Opłata sądowa 350.00 zł
Podatek PCC 25.00 zł
ŁĄCZNIE 1851.00 zł brutto

*Do kalkulacji kosztów rejestracji spółki z o.o. przyjęto, że kapitał zakładowy spółki wyniesie 5000 zł. W takim przypadku podatek PCC wyniesie 25.00 zł (0.5% od wysokości kapitału zakładowego). Jeżeli planują Państwo założyć spółkę z wyższym kapitałem należy stosownie przeliczyć wysokość podatku PCC.

 

 

Opcja 2 – rejestracja spółki z o.o. z umową zawieraną u notariusza
Wynagrodzenie kancelarii 1200.00 zł netto (1476.00 zł brutto)
Koszty notarialne ustalane indywidualnie*
Opłata sądowa 600.00 zł
ŁĄCZNIE 2076 zł brutto + koszty notarialne

*Koszty notarialne obejmują akt notarialny, jego wypisy oraz podatek PCC (0.5% od kapitału spółki). Ich ostateczna wysokość zależy od wielu czynników (liczba wspólników, stopień skomplikowania umowy, wysokość kapitału zakładowego, liczba wypisów). Po uzyskaniu szczegółowych informacji o zakładanej spółce będziemy mogli przedstawić Państwu ostateczną wycenę kosztów notarialnych.

Zakres usługi rejestracji spółki z o.o.

  • przygotowanie umowy spółki z o.o. wg wytycznych klienta,
  • doradztwo w zakresie doboru kodów PKD (zakres działalności),
  • przygotowanie kompletu dokumentów rejestracyjnych (wniosek elektroniczny lub papierowy),
  • monitorowanie procesu rejestracji spółki z o.o. w KRS,
  • odbiór postanowienie o rejestracji spółki z o.o. w KRS,
  • odbiór postanowień o nadaniu numeru NIP oraz REGON,
  • przygotowanie i złożenie zgłoszenia spółki z o.o. do US (NIP2/NIP8),
  • przygotowanie i złożenie w US zgłoszenia rejestracyjnego do VAT i VAT-EU,
  • przekazanie oryginałów dokumentacji związanej z rejestracją klientowi.

W opcji z rejestracją spółki z o.o. elektronicznie poprzez system S-24 spółka zwyczajowo jest zarejestrowana w ciągu 1-2 dni roboczych (tzn. jest widoczna w KRS, ma nadane numery NIP i REGON) od złożenia wniosku.

W opcji z zakładaniem spółki z o.o. w tradycyjny sposób czyli z umową spółki podpisywaną u notariusza i papierowym wnioskiem o rejestrację w KRS w zależności od sądu rejestracja spółki może zająć kilka tygodni.

W obu przypadkach czas rejestracji spółki jako czynnego płatnika VAT w zależności od urzędu skarbowego może zająć od 2 tygodni do ponad miesiąca.

Czas realizacji usługi rejestracji spółki z o.o.

WIRTUALNE BIURO DLA SPÓŁKI

Założona  spółka może skorzystać z usług wirtualnego biura w jednym z oddziałów sieci prowadzonej przez BIURO29 – firmę wchodzącą w skład naszej grupy. Na dzień dzisiejszy oferuje ona adresy dla firm w 8 miastach w Polsce tj. w  Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Katowicach, a także w OSTRAWIE (Czechy). Oprócz adresu w ramach abonamentu spółka ma zapewnioną m.in. pełną obsługę korespondencji (w tym skanowaniu listów bez limitów) oraz dostęp do sal konferencyjnych we wszystkich biurach sieci. Ceny zaczynają się już od 60 zł netto za miesiąc. Wszystkie formalności można załatwić w 1 miejscu w dniu zakupu spółki. Tutaj mogą Państwo zapoznać się ze szczegółami.

 

KSIEGOWOŚĆ DLA SPÓŁKI

Nabyta od naszej kancelarii gotowa spółka z o.o. z aktywnym VAT może również skorzystać z profesjonalnych usług księgowych oraz kadrowych świadczonych przez należące do naszej grupy biuro rachunkowe – PG Partner Gospodarczy. Podpisaniu umowy na świadczenie usług księgowych i kadrowych można podpisać w dniu zakupu spółki. Tutaj mogą Państwo zapoznać się ze szczegółami.

 

już

9

lat na rynku

ponad

1700

sprzedanych spółek

posiadamy

9

biur w 2 krajach

blisko

350

spółek stale w ofercie

Inne usługi naszej grupy

Partner Gospodarczy

Profesjonalne usługi księgowe
Doradztwo księgowe

BIURO29

Adres dla Twojej spółki.
Siedziby w 9 miastach (w 2 krajach)
Pełna obsługa już od 60 zł/miesiąc!

CzechyBiznes.expert

Zakładanie firm w Czechach
Sprzedaż spółek czeskich
Tłumaczenia czeskie

Formularz kontaktowy