Rejestracja spółek komandytowych

Kancelaria Gospodarcza EFFEKTI sp. z o.o. oferuje usługę zakładania i rejestracji nowych spółek komandytowych na obszarze całej Polski. Wysoki profesjonalizm oraz bogate doświadczenie naszych pracowników pozwolą Państwu oszczędzić czas oraz gwarantują, że cały proces rejestracji spółki komandytowej przebiegnie szybko oraz bez jakichkolwiek błędów i problemów. Wybierając naszą Kancelarię zapewniają Państwo sobie, że cała dokumentacja będzie przygotowana profesjonalnie, dzięki czemu Państwa spółka komandytowa zostanie zarejestrowana w najkrótszym możliwym czasie.

W zależności od preferencji klienta możemy założyć spółkę z o.o. w systemie S-24 (z wykorzystaniem prostego wzorca umowy) lub w tradycyjny sposób, czyli zz podpisaniem aktu założycielskiego spółki u notariusza oraz z papierowym wnioskiem o rejestrację.

KOSZT REJESTRACJI SPÓŁKI KOMANDYTOWEJ

Opcja 1–rejestracja spółki komandytowej wraz z rejestracją spółki z o.o. będącej jej komplementariuszem
Wynagrodzenie kancelarii 2500.00 zł netto (3075.00 zł brutto)
Opłaty sądowe (łącznie za 2 spółki) 700.00 zł
Podatek PCC (za obie spółki) 50.00 zł
ŁĄCZNIE 3825.00 zł brutto
Opcja 2 – rejestracja spółki komandytowej wraz z rejestracją spółki z o.o. będącej jej komplementariuszem z umowami zawieranymi u notariusza
Wynagrodzenie kancelarii 2500.00 zł netto (3075.00 zł brutto)
Akty notarialne (2 spółek) ok. 1200-1600 zł brutto
Opłaty sądowe (łącznie za 2 spółki) 1200.00 zł
Podatek PCC (za obie spółki) 50.00 zł
ŁĄCZNIE ok. 5500-5900 zł brutto

*w obu przypadkach do kalkulacji kosztów rejestracji spółki z o.o. przyjęto, że kapitał zakładowy spółki z o.o. wyniesie 5000 zł, a wysokość wkładów do spółki komandytowej również 5000.00 zł. W takim przypadku podatek PCC za każdą ze spółek wyniesie po 25.00 zł (0.5% od wysokości kapitału zakładowego/wartości wkładów). Jeżeli planują Państwo założyć spółkę z wyższym kapitałem i wkładem należy stosownie przeliczyć wysokość podatku PCC.

Zakres usługi rejestracji spółki komandytowej

 • przygotowanie umowy spółki z o.o. będącej komplementariuszem
 • przygotowanie umowy spółki komandytowej,
 • doradztwo w zakresie doboru kodów PKD (zakres działalności),
 • przygotowanie kompletu dokumentów rejestracyjnych dla spółki z o.o. będącej komplementariuszem,
 • przygotowanie kompletu dla spółki komandytowej,
 • monitorowanie procesu rejestracji obu spółek w KRS,
 • odbiór postanowienie o rejestracji spółek w KRS,
 • odbiór postanowień o nadaniu dla spółek numerów NIP oraz REGON,
 • przygotowanie i złożenie zgłoszenia spółek do US (NIP2/NIP8),
 • przygotowanie i złożenie w US zgłoszeń rejestracyjnych do VAT i VAT-EU,
 • przekazanie oryginałów dokumentacji związanej z rejestracją spółek klientowi.

W opcji z rejestracją spółek elektronicznie poprzez system S-24 spółka z o.o. zwyczajowo jest zarejestrowana w ciągu 1-2 dni roboczych (tzn. jest widoczna w KRS, ma nadane numery NIP i REGON) od złożenia wniosku. Wtedy można złożyć wniosek o rejestrację spółki komandytowej, co ponownie zajmie 1-2 dni robocze. Łącznie więc cała konstrukcja (spółka komandytowa ze spółką z o.o. jako komplementariuszem) powinna być zarejestrowana w ciągu tygodnia.

W opcji z zakładaniem spółek w tradycyjny sposób czyli z umową spółki podpisywaną u notariusza i papierowym wnioskiem o rejestrację w KRS w zależności od sądu rejestracja każdej ze spółek może zająć kilka tygodni. Ponieważ najpierw musi być zarejestrowana spółka z o.o. (jako wspólnik spółki komandytowej) cały proces może rozciągnąć się na 2-3 miesiące.

W obu przypadkach czas rejestracji spółki jako czynnego płatnika VAT w zależności od urzędu skarbowego może zająć od 2 tygodni do ponad miesiąca.

Czas realizacji usługi rejestracji spółki komandytowej

ADRES DLA REJESTROWANEJ SPÓŁKI KOMANDYTOWEJ

Rejestrowana spółka komandytowa oraz spółka z o.o. będąca jej komplementariuszem mogą skorzystać z usług wirtualnego biura w jednym z oddziałów sieci prowadzonej przez BIURO29 – firmę wchodzącą w skład naszej grupy. Na dzień dzisiejszy oferuje ona adresy dla firm w 8 miastach: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Katowicach. Oprócz adresu w ramach abonamentu spółki będą miały zapewnioną m.in. pełną obsługę korespondencji (w tym skanowaniu listów bez limitów) oraz dostęp do sal konferencyjnych we wszystkich biurach sieci. Ceny zaczynają się już od 60 zł netto za miesiąc. Wszystkie formalności można załatwić w 1 miejscu przy zamawianiu rejestracji spółki komandytowej. Tutaj mogą Państwo zapoznać się ze szczegółami.

KSIEGOWOŚĆ DLA ZAKŁADANEJ SPÓŁKI KOMANDYTOWEJ

Zakładana przez naszą Kancelarię spółka komandytowej, jak również spółka z o.o. będąca jej komplementariuszem może również skorzystać z profesjonalnych i wysokiej jakości usług księgowych oraz kadrowych świadczonych przez należące do naszej grupy biuro rachunkowe – PG Partner Gospodarczy.  Umowę na świadczenie usług księgowych i kadrowych można podpisać w jednym miejscu przy zamawianiu usługi zakładania spółki komandytowej. Tutaj mogą Państwo zapoznać się ze szczegółami.

już

9

lat na rynku

ponad

1700

sprzedanych spółek

posiadamy

9

biur w 2 krajach

blisko

350

spółek stale w ofercie

Inne usługi naszej grupy

Partner Gospodarczy

Profesjonalne usługi księgowe
Doradztwo księgowe

BIURO29

Adres dla Twojej spółki.
Siedziby w 9 miastach (w 2 krajach)
Pełna obsługa już od 60 zł/miesiąc!

CzechyBiznes.expert

Zakładanie firm w Czechach
Sprzedaż spółek czeskich
Tłumaczenia czeskie

Formularz kontaktowy