Założenie spółki przez Internet a założenie spółki u notariusza.

Obrazek wpisu

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej to ważny krok, który wiąże się z wieloma decyzjami. Jedną z kluczowych decyzji jest wybór sposobu rejestracji. Założenie spółki u notariusza to znane i sprawdzone rozwiązanie, ale coraz częściej przedsiębiorcy wybierają zakładanie spółki przez Internet. W tym artykule omówimy różnice i zalety obu tych podejść.

Założenie spółki u notariusza:

Zakładanie spółki u notariusza to tradycyjna metoda, która jest nadzorowana przez profesjonalistę prawnego. Proces ten obejmuje kilka etapów:
Spotkanie z notariuszem: Przedsiębiorcy muszą umówić się na spotkanie z notariuszem, gdzie omawiają szczegóły i podpisywane są wszystkie niezbędne dokumenty.
Opłaty notarialne: Zakładanie spółki u notariusza wiąże się z opłatami notarialnymi, które mogą być znacznie wyższe niż koszty zakładania przez Internet.
Czasochłonność: Proces ten może być czasochłonny ze względu na konieczność ustalania terminów spotkań i przekazywania dokumentów fizycznie.

Założenie spółki przez Internet:

Zakładanie spółki przez Internet, zwłaszcza w systemie S-24, jest coraz bardziej popularne i przynosi wiele korzyści:

Szybkość i wygoda: Proces rejestracji spółki online jest znacznie szybszy i bardziej wygodny. Wszystkie formalności można załatwić z dowolnego miejsca, korzystając z komputera. Niższe koszty: Koszty założenia spółki przez Internet są zazwyczaj niższe, zarówno jeśli chodzi o opłaty rejestracyjne, jak i koszty notarialne. Elastyczność: Przedsiębiorcy mają pełną kontrolę nad procesem rejestracji i mogą składać wnioski oraz monitorować postęp online.

Brak fizycznej obecności: Nie ma potrzeby fizycznej obecności wszystkich wspólników w jednym miejscu, co ułatwia zakładanie spółki dla osób rozproszonych geograficznie.
Śledzenie postępu: Możliwość śledzenia postępu rejestracji online pozwala przedsiębiorcom być na bieżąco z etapami procesu.

 

Czy lepiej założyć czy kupić gotową spółkę?

Przedsiębiorcy stoją przed trudnym wyborem: czy założyć nową spółkę od podstaw czy może lepiej jest kupić gotową spółkę? Oto analiza, dlaczego kupno gotowej spółki może być korzystniejsze.

Oszczędność czasu:

Proces zakładania nowej spółki od zera wymaga czasu na przygotowanie dokumentacji, rejestrację, pozyskiwanie numerów NIP i REGON, a także inne formalności. To może trwać kilka tygodni, a nawet miesięcy. Kupno gotowej spółki skraca ten proces do minimum. Gotowa spółka już istnieje, posiada wszystkie niezbędne dokumenty i rejestracje, co pozwala rozpocząć działalność od razu. Dla przedsiębiorców, którzy chcą działać szybko, to ogromna zaleta.

Historia kredytowa i reputacja:

Gotowa spółka może mieć już historię kredytową oraz reputację na rynku, co może ułatwić dostęp do finansowania i zaufanie klientów. Nowo założona spółka nie ma jeszcze historii ani renomy, co może sprawić, że będzie bardziej ryzykowna dla potencjalnych partnerów biznesowych.

Wartość dodana i aktywa:

Niektóre gotowe spółki mogą posiadać aktywa, wartość dodaną lub kontrakty, które mogą być cenne dla przedsiębiorcy. To może oznaczać szybszy start i potencjalnie wyższe zyski.

Uniknięcie formalności i kosztów:

Założenie spółki od podstaw wiąże się z kosztami notarialnymi, rejestracyjnymi i innymi opłatami, które mogą być znaczne. W przypadku zakupu gotowej spółki, te koszty mogą być znacznie niższe. Poza tym, przedsiębiorcy unikają wielu formalności związanych z rejestracją.

Ryzyko ukrytych problemów:

Zakładając spółkę od zera, przedsiębiorcy ryzykują, że mogą pojawić się problemy lub długi, o których nie wiedzą. Gotowa spółka jest zazwyczaj badana przed zakupem, co pozwala uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Chociaż założenie spółki od podstaw może być odpowiednie dla niektórych przedsiębiorców, kupno gotowej spółki jest często korzystniejsze ze względu na oszczędność czasu, historię kredytową, aktywa i mniejsze koszty. To rozwiązanie daje możliwość szybszego startu i uniknięcia ryzyka ukrytych problemów. Warto rozważyć tę opcję jako skróconą ścieżkę do rozpoczęcia działalności gospodarczej.

 

Podsumowanie:

Założenie spółki przez Internet ma wiele zalet, takich jak szybkość, wygoda i niższe koszty w porównaniu do tradycyjnego zakładania u notariusza. To elastyczne i efektywne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców. Wybór między tradycyjnym a internetowym zakładaniem spółki zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji przedsiębiorcy, ale rosnąca liczba korzystających z Internetu przedsiębiorców sugeruje, że zakładanie spółki online staje się nowym standardem.


Więcej powiązanych artykułów

Miniaturka Dlaczego warto zakładać sklepy internetowe?

1 grudnia, 2023

Dlaczego warto zakładać sklepy internetowe?

W dzisiejszych czasach, świat handlu przenosi się coraz bardziej do przestrzeni wirtualnej, otwierając nieograniczone możliwości dla przedsiębiorców. Zakładanie sklepów internetowych staje się coraz popularniejsze, a wiele...

czytaj więcej
Miniaturka Kluczowe kwestie prawne przy zakładaniu spółek z o.o. w Polsce

11 grudnia, 2023

Kluczowe kwestie prawne przy zakładaniu spółek z o.o. w Polsce

Zakładanie spółki z o.o. to kluczowy moment w życiu przedsiębiorstwa, wymagający uwagi zarówno przedsiębiorców, jak i prawników. W tym artykule skupimy się na fundamentalnych kwestiach prawnych...

czytaj więcej
Miniaturka Zakładanie spółek w systemie S-24: Szybki i efektywny proces rejestracji

6 października, 2023

Zakładanie spółek w systemie S-24: Szybki i efektywny proces rejestracji

Rejestracja spółek to kluczowy krok dla przedsiębiorców planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jednym z najnowocześniejszych i najwygodniejszych rozwiązań w Polsce jest system S-24, który umożliwia zakładanie spółek...

czytaj więcej
Więcej artykułów

Masz pytania? Napisz do nas

Formularz kontaktowy obrazek

Formularz kontaktowy

  Opinie

  Jarosław Olejnik
  Jarosław Olejnik
  09:35 23 May 23
  Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Cały proces zakupu przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Wszystkie dokumenty i... formalności dostarczone / dotrzymane na czas, co pozwoliło szybko zacząć działalność nowej spółki. Serdecznie podziękowania dla Pani Kasi z biura w Warszawie za doradztwo i pomoc sfinalizowaniu transakcji oraz miły kontakt.czytaj więcej
  Michal Skrzypek
  Michal Skrzypek
  09:46 19 May 23
  Miła, szybka i profesjonalna obsługa. Polecam.
  Radosław M
  Radosław M
  12:54 18 May 23
  Zdecydowanie polecam! Miło się współpracuje z profesjonalistami.
  Tomasz Łęgowik
  Tomasz Łęgowik
  17:26 02 Mar 23
  Dasha Investment, z wielką przyjemnością udziela rekomendacji Firmie Kancelaria Gospodarcza Effekti za profesjonalne... przygotowanie procesu sprzedania dla mnie gotowej spółki. Przygotowanie wszystkich prawnych dokumentów, czas w jakim usługa została przeprowadzona i zrealizowana Aktem Notarialnym , nie podlega dyskusji. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie wymaga pełnego rozgłosu w mediach społecznościowych oraz branżowych. Firma Kancelaria Gospodarcza Effekti posiada w dyspozycji Radców Prawnych, Biuro Księgowe oraz Kancelarię Notarialną.Dasha Investment posiada również biuro wirtualne, które bez jakichkolwiek zastrzeżeń, obsługiwane jest przez BIURO 29.Wszelkie niezbędne czynności na etapie biura wirtualnego spełniają moje oczekiwania i jestem usatysfakcjonowany.Niniejszym polecam współpracę z Firmą Kancelaria Gospodarcza Effekti oraz BIURO 29.czytaj więcej
  Zobacz wszystkie opinie
  js_loader

  Referencje

  • Jarosław Wachowiak

   Poznański oddział biura obsługuje nasze dwie firmy. Jesteśmy zadowoleni z profesjonalnego podejścia do klienta. Bardzo polecam małym przedsiębiorcom – sprawne i dobrze zorganizowane biuro, zlokalizowane pod dobrym adresem w samym centrum miasta. Korzystam z usług biura już prawie rok. Bardzo polecam małym przedsiębiorcom – sprawne i dobrze zorganizowane biuro

   zobacz całość
  • Jarosław Olejnik

   Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Cały proces zakupu przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Wszystkie dokumenty i formalności dostarczone / dotrzymane na czas, co pozwoliło szybko zacząć działalność nowej spółki. Serdecznie podziękowania dla Pani Kasi z biura w Warszawie za doradztwo i pomoc sfinalizowaniu transakcji oraz miły kontakt.

   zobacz całość

  Inne Usługi Naszej Grupy

  Księgowość

  • Doradztwo księgowe i podatkowe
  • Reprezentacja klienta przed urzędami
  • Doświadczenie w obsłudze dużych podmiotów
  • Wysokie ubezpieczenie OC
  • Niezwykle sympatyczny zespół
  • Obsługa w języku angielskim i rosyjskim
  • Współpraca z licznymi cudzoziemcami
  • Wieloletni staż na rynku
  Sprawdź

  Dodatkowe korzyści przy zakupie spółki

  Księgowość dla spółki 50% rabatu przez pierwsze 3 miesiące umowy

  oszczędzasz min. 825 zł netto

  Wirtualne biuro

  • Adres do rejestracji i korespondencji
  • Odbiór listów i paczek
  • Powiadomienia o odbiorze (e-mail)
  • Skanowanie listów bez limitów
  • Bezpłatny numer telefonu
  • Bezpłatny dostęp (10h) do 11 sal konferencyjnych w 2 krajach
  • Panel klienta 24/7
  Sprawdź

  Dodatkowe korzyści przy zakupie spółki

  Wirtualne Biuro 100 zł netto adres dla firmy na 6 miesięcy

  oszczędzasz 440 zł netto

  Firma w Czechach

  • Doradztwo księgowe i podatkowe
  • Reprezentacja klienta przed urzędami
  • Doświadczenie w obsłudze dużych podmiotów
  • Wysokie ubezpieczenie OC
  • Niezwykle sympatyczny zespół
  • Obsługa w języku angielskim i rosyjskim
  • Współpraca z licznymi cudzoziemcami
  • Wieloletni staż na rynku
  Sprawdź